fbpx

Co to jest kinesiotaping

Kinesiotaping to sprawdzona metoda rehabilitacji ,wykorzystująca unikalną strukturę taśmy elastycznej, która polega na oklejaniu bolących partii ciała specjalistycznymi elastycznymi plastrami. Plastry nie krępują ruchów, przepuszczają powietrze, są wodoodporne i działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Kinesiotaping wspomaga pracę mięśni i stawów.

Kinesiotaping można łączyć z innymi zabiegami tj.: terapią manualną, krioterapią, hydroterapią, elektrostymulacją, akupunkturą i wieloma innymi na każdym etapie leczenia.

Plastry dynamiczne – wskazania

Taping plastrami można stosować na wiele partii ciała: tejpy na kolano, tejpy na nadgarstek, tejpy na stopę czy koślawy paluch (hallux), tejpy na bark, tejpy na plecy, tejpy na łokieć. Kinesiotaping przyspiesza gojenie po operacjach układu ruchu, np. rekonstrukcji ścięgna Achillesa czy więzadeł krzyżowych.

Kinesiotaping znajduje zastosowanie w:

bólach kręgosłupa i kończyn (ból kolana, barku, nadgarstka),
leczeniu ostrogi piętowej, łokcia tenisisty, halluxa
uszkodzeniach mięśni i więzadeł,
leczeniu kontuzji,
zmniejszeniu ryzyka powstawania urazów,
korekcji wad postawy,
obrzękach limfatycznych, krwiakach.

Plastry – przeciwwskazania

Kinesiotaping jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą rehabilitacji. Przeciwwskazania do jego stosowania to świeże, niezagojone rany i owrzodzenia skóry, łuszczyca oraz uczulenie na zastosowany w plastrach klej.

Kinesiotaping – jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem musimy zadbać o czystość skóry. Przed zabiegiem zrezygnować z używania kremów czy balsamów. Fizjoterapeuta dostosowuje długość taśmy do kinesiotapingu dopasowując ją do wielkości partii ciała, na którą ma zostać naklejona. Przez około godzinę należy unikać kontaktu z wodą by plaster mógł dobrze się przykleić do skóry i zacząć działać. Po tym czasie można już swobodnie korzystać z kąpieli czy basenu.

Plastry do kinesiotapingu – efekty

Plastry zaczynają działać kilkadziesiąt minut po aplikacji, redukując dolegliwości bólowe oraz stany przeciążeniowe. Przyklejone do skóry plastry lekko ją unoszą, poprawiając w ten sposób krążenie krwi i limfy, przez co przyspieszają usuwanie toksyn z organizmu, usprawniają wchłanianie krwiaków i obrzęków, redukują dolegliwości bólowe i stany zapalne.

Jak długo działają taśmy do kinesiotapingu?

Plastry działają od 5-7 dni do nawet dwóch tygodni, zależnie od miejsca naklejenia. Gdy ich właściwości słabną, końcówki plastra odklejają się.

Cena i zapisy

Cena:
Kinesiotaping: 30 zł – 50 zł (jedna aplikacja)

Zapisy:

42 276 55 85
rejestracja@nzozherbrand.pl