fbpx

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry oraz tkanek położonych pod jej warstwą. Podciśnienie, które powstaje przez zassanie skóry wspomaga krążenie limfy i ukrwienie, dotlenia tkanki i działa pobudzająco na skórę.

Noworodek

Jak działa masaż bańką chińską?

To zabieg stosowany w problemach dermatologicznych. Jest jednym ze skutecznych sposobów na pozbycie się cellulitu i rozstępów. Masaż poprawia również ogólną kondycją skóry, modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę.

Masaż bańką chińską ma również właściwości lecznicze. Zasysanie (terapia podciśnieniem), pomaga również w leczeniu schorzeń takich jak bóle kręgosłupa i pleców oraz w stanach napięcia mięśniowego.

 

Masaż bańką chińską – kiedy rezultaty?

Masaż wykonuje się odcinkowo. Wybraną partię masuje się ok. 20 minut. Aby zabieg był skuteczny a rezultaty szybkie masaż należy wykonywać co 2-3 dni. Masaż będzie przynosił zadowalające efekty w serii 10-12 zabiegów.

 

Jak przebiega masaż bańką chińską?

Skóra powinna być czysta i sucha. Powierzchnię masowanej okolicy specjalista pokrywa żelem lub olejkiem do masażu. Podgrzane w ciepłej wodzie bańki do masażu umieszcza się na skórze i wykonuje precyzyjne zassanie fałdu tkankowego. Potem, chwytając przyrząd, powolnymi i precyzyjnymi ruchami przesuwa się go wzdłużnie oraz koliście w kierunku serca.

 

Masaż bańką chińską – wskazania

Wskazania do masażu z użyciem bańki chińskiej

w lecznictwie to:
– bóle kręgosłupa,
– dolegliwości mięśniowe,
– zaburzenia ukrwienia,
– bóle różnego pochodzenia (w tym migrenowe i nerwobóle),
– problemy ze stawami.

w kosmetologii:
– usuwanie cellulitu,
– redukcja tkanki tłuszczowej z brzucha,
– zmniejszenie widoczności rozstępów,
– modelowanie sylwetki.

 

Masaż bańką – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do masażu bańką chińską to:

– nowotwory,
– ciąża,
– wiek (zabiegu nie powinno wykonywać się u dzieci przed 12 rokiem życia ze względu na zwiększoną wrażliwość skóry oraz u osób w wieku podeszłym, ze względu na mocno zmniejszoną elastyczność skóry),
– menstruacja,
– infekcje,
– niektóre choroby skóry,
– schorzenia przebiegające z upośledzeniem krzepnięcia krwi,
– żylaki,
– choroby zakaźne,
– schorzenia autoagresywne.

Przy tendencji do pękających naczynek, wrażliwej skóry, powstawania siniaków, wykonanie zabiegu należy skonsultować z fizjoterapeutą.

 

Cena i zapisy:

Cena:

Masaż jednego odcinka: 50 zł

Zapisy:

tel.: 42 276 55 85
mail: rejestracja@nzozherbrand.pl
adres: pl. T. Kościuszki 28, Aleksandrów Łódzki