fbpx

Laser wysokoenergetyczny

Laser wysokoenergetyczny łączy promieniowanie laserowe o dwóch odpowiednich długościach fal z wyjątkowo wysokim natężeniem. Kombinacja ta umożliwia penetrację skutecznie terapeutycznie dawki również do głębiej umiejscowionych warstw tkanek.

Zastosowanie lasera Opton

Opton wraz ze swymi dwoma odmiennie działającymi długościami fal i wyjątkowo dużemu natężeniu otwiera nowe drogi terapii laserowej.

Z jednej strony mozna osiągnąć na drodze niejako odruchowej swoiste natychmiastowe odziaływanie przeciwbólowe.

Z drugiej strony bogate energetycznie światło laserowe może rozwinąć swoje oddziaływania stymulujące w głębiej umiejscowionych warstwach tkankowych. Uzyskuje się pozytywny wpływ na przyczyny stawów bólowych, jakimi często są przewlekłe stany zapalne i inicjuje się w naturalny sposób trwały proces zdrowienia.

Ta zasada terapeutyczna doskonale sprawdziła się w leczeniu bólów o rozmaitej genezie, stanów zapalnych i stanów traumatycznych aparatu ruchu i postawy. Laser Opton stosuje się ze szczególnym powodzeniem w przypadku pacjentów poddawanych terapii przeciwbólowej.

Przed zastosowaniem lasera Opton osoba prowadząca zabieg musi się upewnić, co do zamierzonych i możliwych do osiągnięcia efektów stosowanej przez siebie terapii laserowej. Na przykład w sytuacji przesunięcia dysku kręgowego może sie zdarzyć, że terapia laserowa przyniesie jedynie efekt przeciwbólowy.