fbpx

Opis i charakterystyka zabiegu

Mezoterapia jest jednym z najskuteczniejszych metod biorewitalizacji skóry, polegającym na uzupełnianiu aminokwasów, witamin, minerałów, polinukleotydów i innych substancji mających na celu utrzymaniu naszej skóry w prawidłowej kondycji zdrowotnej. Do głównych funkcji skóry należy utrzymanie na należytym poziomie mechanizmów obronnych przed mikoorganizmami, wnikaniem alergenów i innych szkodliwych substancji oraz promieniowaniem UV. Do podstawowych mechanizmów obronnych skóry należy: prawidłowe działanie bariery naskórkowej, utrzymanie prawidłowego pH skóry (na niskim, kwaśnym poziomie), odpowiednie nawodnienie skóry, bakteriostatyczne właściwości kwasów tłuszczowych oraz tkanka limfatyczna związana ze skórą, która stanowi ważny element układu odpornościowego człowieka.

Mezoterapia igłowa poprzez bezpośrednie aplikowanie substancji leczniczych za pomocą mikrononkłuć pozwala na przenikanie tych składników do głębokich warstw skóry, tj. skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Daje to przewagę nad powszechnymi kosmetykami stosowanymi w postaci kremów czy żeli, które nie dają takiej penetracji substancji odżywczo – rewitalizujących. Tak więc mezoterapia igłowa pozwala uzyskać szybsze i dokładniejsze efekty w celu uzupełnienia witamin i minerałów, właściwego nawilżenia skóry, poprawy mikrokrążenia, zwiększenia elastyczności i napięcia skóry redukując w ten sposób oznaki starzenia się skóry.

Cel i przebieg zabiegu

W zależności od kondycji skóry oraz jej właściwości, biorąc pod uwagę stopień widocznego zaawansowania oznak biologicznego wieku, lekarz ustala miejsca oraz wybiera rodzaj zabiegu mezoterapii, nakreślając wspólnie plan według ściśle określonych protokołów rewitalizacji skóry. Zabieg jest przeznaczony dla wszystkich, którzy odczuwają potrzebę poprawę elastyczności i sprężystości skóry, nawilżenia, stwierdzą, że ich skóra jest sucha, wiotka i zmęczona. Mezoterapia igłowa wpływa na zmniejszenia lub wygładzenia zmarszczek oraz bruzd w celu redukcji efektów starzenia skóry, przywraca kształt twarzy, sprawiając, że twarz uzyskuje świeży i młodszy wygląd. Zabieg jest mało inwazyjny. Wymaga znieczulenia miejscowego – lignokainy. Niektóre zabiegi wymagają planowania pod kątem pory dnia czy tygodnia, nie wymaga rekonwalescencji. Efekty zabiegu, są praktycznie natychmiastowe w porównaniu ze stosowaniem kremów, jednakże pełen efekt skuteczności podlega ocenie po upływie 4-6 tygodni i ulega stopniowej poprawie, jeśli wykonywane są w sposób powtarzalny i regularny. Zabieg polega na podaniu preparatu w ściśle określone miejsca skóry, które wymagają rewitalizacji. Czasem po zabiegu pojawia się obrzęk, zasinienie w miejscu podania, które przeważnie szybko ustępują. Zabieg trwa od 20 do 45 minut. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać nadmiernego nasłoneczniania, wysokich temperatur (sauna), wysiłku fizycznego, spożywania alkoholu, masowania twarzy, zwłaszcza w miejscu zabiegu. Po uzyskaniu pożądanego i zadowalającego efektu rewitalizującego przeważnie nie potrzeby stosowania kremów i innych dermokosmetyków stosowanych celem maskowania efektów starzenia skóry. W celu utrzymania skóry w przywróconej i prawidłowej kondycji zabieg należy powtarzać przeważnie raz na 6 miesięcy pod warunkiem dbałości o jej codzienny stan.

Przeciwwskazania:

  • uczulenie na składnik preparatu,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • ostry proces zapalny miejscowy skóry,
  • czynna infekcja,
  • gorączka,
  • stosowanie leków fotouczulających, czyli takich, które powodowaniu zwiększoną wrażliwości komórek na promieniowanie UV,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • czynna choroba nowotworowa,
  • niektóre choroby przewlekłe,
  • choroby immunologiczne czynne lub remisji.