fbpx

Rwa kulszowa, zwana potocznie korzonkami, tak naprawdę jest zespołem objawów, które są bezpośrednio związane z uciskiem na nerwy rdzeniowe L4, L5 lub S1, tworzące razem największy nerw obwodowy w ciele człowieka, tak zwany nerw kulszowy.

Przyczyną tej dolegliwości jest przede wszystkim dyskopatia tej partii kręgosłupa, ale mogą na to być też inne powody. Najczęściej rwa kulszowa jest spowodowana lokalnymi stanami zapalnymi, chorobami zakaźnymi, cukrzycą bądź też nowotworami.

Objawy, które najczęściej towarzyszą rwie kulszowej to nagły bardzo silny ból w lędźwiowej partii kręgosłupa, który rozprzestrzenia się także do pośladka, uda lub też łydki, a niekiedy dociera nawet do stopy. Inne objawy to osłabienie siły mięśni, a nawet ich niedowład, drętwienie, mrowienie oraz brak czucia w różnych miejscach kończyn dolnych. Wymienione objawy pojawiają się nagle zazwyczaj podczas schylania się lub podnoszenia ciężaru. Jest to tak zwana faza ostra rwy kulszowej.

W jaki sposób leczymy opisaną dolegliwość? Podstawowymi metodami są przede wszystkim odpoczynek, leki przeciwbólowe, rozkurczowe i przeciwzapalne niesteroidowe, a także terapia manualna. Zdarzają się także przypadki, kiedy zalecane jest niestety leczenie operacyjne. W zależności od zaawansowania, fazy i objawów rwy kulszowej, podczas leczenia w naszym centrum medycznym stosujemy prąd galwaniczny, laser, sollux, ultradźwięki i prądy Tens. Dla naszych klientów z Pabianic, Zgierza, Łodzi oraz całego województwa łódzkiego, przygotowaliśmy różne rodzaje pakietów leczenia rwy kulszowej, które można rozszerzyć, wybierając na przykład rehabilitację indywidualną z doświadczonym fizjoterapeutą. Stosujemy również unikalną metodę TR-THERAPY, czyli terapię radiofalową ukierunkowaną.

Pakiet podstawowy I (10 dni)

  • prąd galwaniczny
  • laser
  • sollux

cena promocyjna: 270,00 zł
cena regularna: 300,00 zł


Pakiet podstawowy II (10 dni)

  • laser
  • ultradźwięki
  • prądy Tens

cena promocyjna: 270,00 zł
cena regularna: 300,00 zł


Pakiet rozszerzony (10 dni)

  • sollux
  • terapia indywidualna z fizjoterapeutą

cena promocyjna: 500,00 zł
cena regularna: 600,00 zł


Pakiet premium (5-8 zabiegów wykonywanych co drugi dzień)

  • TR-THERAPY terapia radiofalowa ukierunkowana

cena: 100,00 zł / zabieg
8 zabieg gratis!

O nas

NZOZ Herbrand to nowoczesne centrum medyczne w sercu Aleksandrowa Łódzkiego. Zapewniamy opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie w kilkunastu specjalizacjach. Gwarantujemy holistyczne i indywidualne traktowanie naszych Pacjentów z wykorzystaniem najnowocześniejszego na rynku sprzętu medycznego.

Godziny pracy

Rejestracja
pon.-pt. 8.00-20.00

Stomatologia
pon.-pt. 9:00-20:00

Rehabilitacja
pon.-pt. 8:00-19:00

Specjalizacje

Ginekologia
Stomatologia
Rehabilitacja
Neurologia
Podologia
Dla dzieci