fbpx

Innowacyjne leczenie

Innowacyjne, unikatowe w skali Polski i skuteczne metody leczenia oferowane w NZOZ Międzyszkolnym Zakładzie Rehabilitacji i Korekcji Wad Postawy, są dostępne dzięki afiliacji ONZ i UNESCO i patronatowi United Nations International Association of Educators for World Peace NGO, United Nations (ECOSOC), UNDPI, UNICEF, UNCED & UNESCO Międzynarodowej Organizacji Edukacji dla Pokoju przy ONZ.

W sposób szczególny i na skalę europejską została przygotowana i udostępniona poradnia dla osób z autyzmem dziecięcym dla dzieci.

Gabinet Medycyny Regeneracyjnej

Konsultacje i zabiegi z zakresu nieinwazyjnej medycyny regeneracyjnej stawów obwodowych i kręgosłupa przy wykorzystaniu sprzętu medycyny fizykalnej i żelu medycznego z białkami sygnałowymi i funkcjonalnymi o działaniu indukującym wytwarzanie własnych komórek macierzystych w miejscu aplikacji przezskórnej na jonoforezie.

 

Leczenie stanów zapalnych, zwyrodnieniowych, stanów bólowych. Oferta specjalna dla klubów sportowych (szczególnie trenujących kulturystykę i sporty wyczynowe).

 • bezoperacyjne leczenie haluksów 250,00 zł zabieg
 • tłuszczaki 250,00 zł (kuracja obejmuje 5-8 wizyt)
 • medycyna regeneracyjna / jednostkowy zabieg 320,00 zł
 • pakiet 5 zabiegów po 280,00 zł każdy
 • pakiet 8 zabiegów po 275,00 zł każdy
 • pakiet rodzinny (2 osoby) po 250,00 zł zabieg

Terapia Ortopedyczno-Neurologiczna

Zwiększania możliwości ruchowych stawów w różnie uwarunkowanych jednostkach chorobowych przy zastosowaniu odpowiednich preparatów i procedur medycznych.

Rezonans stochastyczny, leczenie autyzmu, rekonwalescencja po operacjach, leczenie trudności w poruszaniu się w wieku starczym (geriatria).

 • konsultacja 200,00 zł
 • zabiegi w zależności od schorzenia wg uznania lekarza
 • fonoforeza z Biomimetic Gel (zabieg wykonywany co 3-5 dni, ilość zabiegów od 5 do 8)

Fonoforeza z podaniem peptydów biomimetycznych i białek sygnałowych dla pobudzenia procesów samoregulacji w indukowanym rejonie poszczególnych stawów obwodowych i stawów kregosłupa.
Stanowi stacjonarną bądź mobilną procedurę medyczną stosowaną w medycynie ludzkiej i weterynaryjnej od lutego 2019 roku i jest wynikiem prac badawczo-rozwojowych naukowców polskich i szwajcarskich w ramach grantów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, inwestycyjnych funduszy prywatnych oraz grantów szwajcarskich firm biotechnologicznych. Jest efektem opracowania w Szwajcarii metody separacji białek roślinnych i zwierzęcych do peptydów biomimetycznych jako substancji czynnych.

Skład żelu, jego formulacja, modyfikacja molekularna oraz uzupełnienie o immobilizację na podłożu węglowym wywołuje mechanizm przezskórnej sygnałowości białek w kierunku indukowania własnych komórek macierzystych w miejscu aplikacji np. w stawie kolanowym. Zawiera oprócz białek sygnałowych modyfikatory i induktory transportu przezskórnego dla całej zintegrowanej kaskady: odżywczej, sygnałowej i komunikacji międzykomórkowej. Wszystkie substancje pochodzą z bazy naturalnej, bez domieszek chemicznych składu. Dodatkowo lecznicze działanie wykazują ultradźwięki jako fizykalny czynnik terapeutyczny. Jest to więc terapia skojarzona.

 

Gabinet Leczenia Ran

Leczenie ran powierzchniowych pourazowych, ran pooperacyjnych, zaopatrywanie ran dla szybszego gojenia po operacjach wykonywanych w innych podmiotach leczniczych lub po urazach skórnych. Wysoka skuteczność dedykowanej terapii poprzez zastosowanie innowacyjnych i skojarzonych metod leczenia.

Gabinet Leczenia Stopy Cukrzycowej

Innowacyjne metody leczenia stopy cukrzycowej w powikłaniach cukrzycy i trudno gojących się ran np. w wyniku lekoopornych infekcji bakteryjnych.

 • od 3 do 5 zabiegów po 300,00 zł każdy

Gabinet Rehabilitacji Neurologicznej

Zabiegi w przypadkach schorzeń z neurodegeneracją, tj. stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, neuroborelioza, niedowłady po udarach, wylewach, wypadkach oraz jednostki chorobowe związane z układem nerwowym i procesami rozwojowymi: dziecięce porażenie mózgowe, autyzm, ADHD, zespół Aspergera, a także wspomaganie leczenia depresji, przewlekłego zmęczenia, wypalenia zawodowego, stresu bojowego u żołnierzy i innych formacji mundurowych.

 • konsultacja 200,00 zł
 • terapia w systemie 3 – 2 – 3 – 2 1000,00 zł

Dla podopiecznych Kościoła św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim oraz pacjentów wykupujących pakiety lub abonament zniżki we wszystkich projektach.

dr n. med. Dariusz Kwolek
Innowacyjne terapie w naszych gabinetach prowadzone są przez dr. n. med. Dariusza Kwolka, polskiego biochemika klinicznego, profesora Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Legnicy i Instytutu Badań Fizykomedycznych PIW Primax Medic, dyplomaty ONZ.

Dr n. med. Dariusz Kwolek jest autorem wielu publikacji i skryptów z zakresu biochemii klinicznej, farmakognozji, rekreacji ruchowej i turystyki jako elementu profilaktyki zdrowotnej. Wyniki swoich badań prezentował na licznych konferencjach międzynarodowych.

Jest twórcą procedur medycznych:

leczenia depresji lekoopornej (w tym choroby afektywnej dwubiegunowej) oraz wypalenia zawodowego i syndromu chronicznego zmęczenia, opartych na skojarzeniu kilku metod terapeutycznych naraz, poprzez działanie kilku substancji czynnych (po raz pierwszy w tak dobranym synergizmie) oraz medycyny fizykalnej (głównie magnetoterapii, elektrolecznictwa i światłolecznictwa) – jako metody endorfinowo-fizykalnej prekursorowania neuroprzekaźnictwa,
terapii bólu przewlekłego jako Sine Dolore Concept.
Jest autorem złożenia recepturowego zestawu aminikwasowo-witaminowego chelatacji doustnej (preparaty: Chelator i Revascular). Jest twórcą optymalizacji procesowej dla wzrostu hodowli bakteryjnych i otrzymywania z nich końcowych substancji jako surowców biotechnologicznych na użytek medycyny, farmacji i rolnictwa (stosując tzw. komponentę zbiorczą roztworów pożywki). Korzystając z dorobku i opracowań ziołolecznictwa klasztornego Opata Cystersów Klausa Schlappsa z Niemiec oraz na bazie dokonań polskich zakonników (głównie bonifratrów) opracował w 2012 r. recepturę wsadu ziołowego do ekologicznych soków owocowych, o uniwersalnym działaniu odżywczym, profilaktycznym i leczniczym jako preparatu fitochemicznego. W 2013 r. był recenzentem merytorycznym dla klasyfikacji zawodu homeopata wobec Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej. (źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Kwolek )

O nas

NZOZ Herbrand to nowoczesne centrum medyczne w sercu Aleksandrowa Łódzkiego. Zapewniamy opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie w kilkunastu specjalizacjach. Gwarantujemy holistyczne i indywidualne traktowanie naszych Pacjentów z wykorzystaniem najnowocześniejszego na rynku sprzętu medycznego.

Godziny pracy

Rejestracja
pon.-pt. 8.00-20.00

Stomatologia
pon.-pt. 9:00-20:00

Rehabilitacja
pon.-pt. 8:00-19:00

Specjalizacje

Ginekologia
Stomatologia
Rehabilitacja
Neurologia
Podologia
Dla dzieci